Lisaks on meil maiuspala kultuurhuvilistele. Reedel ilmus Kroonika veebis esimene kontsert jazz-klubi Philly Joe uuest sarjast. See on mõnus 18minutiline sissevaade muusiku maailma. Esimesel korral astub etteastega vaatajate ette Tõnu Naissoo. Seadke end mõnusalt istuma ja kuulake.

Magusasõpradele on ajakirjal Oma Maitse pakkuda nädalavahetusse hõrk banaani-juustukook Banoffee, mille leiutasid 1971. aastal Inglismaal Jevingtonis restorani nimega The Hungry Monk Restaurant pidanud Nigel Mackenzie ja Ian Dowding. Loe retsepti SIIT.

Kuna ka eksamid lähenevad, siis tuletame meelde, et 9. klassi lõpetajatele on Videoõpsi keskkonnas matemaatikaeksamiks valmistumise videod. Nooruslikes, hoogsates, aga õpetlikes videois lahendatakse eksamiülesandeid.

Arstid hädas: patsiendid kuulavad ekspertide asemel Paljast Porgandit


Blogijad võivad suuremate tagajärgedeta anda hinnanguid rasestumisvastastele meetoditele, vaktsineerimisele, inimeste toitumisharjumustele ja arstide pädevusele. Nemad peavad seda kogemuse jagamiseks, aga arstide tööd teeb see aina keerulisemaks.

SUUR LUGU | Võlaorjuse anatoomia: ülikõrge intressiga laenud võtsid suurperelt kodu


Saksamaal ülikõrge intressiga kiirlaene välja anda ei tohi, küll aga jõuab sakslaste raha Eesti kiirlaenuturule. Lugu kümne lapse emast Pillest, investor Aarnest, ärimees Pärtelist ja kohtutäitur Oksanast, keda seob üks ja sama kiirlaenukontor - Bondora.

Salastatud operatsioon röövitud eestlaste päästmiseks. Kümme aastat Liibanoni pantvangikriisist


Ärev hommik kirsisalus. Seitsme eestlasest pantvangi vabastamine oli täpselt kavandatud, kuid täielikku kindlust polnud kellelgi.

Triin ja Toomas Luhats: see on vastik, metsik ja pahatahtlik haigus


Kui produtsent Triin Luhats pani sotsiaalmeediasse üles oma pere koroonakogemuse põhjal kirja pandud soovitused, sai nendest hoobilt netihitt.

Kaie Kõrb: ma pole seni iialgi teadnud, mis on depressioon, aga nüüd vahel tunnen, et käsi ei tõuse mingit asja tegema


Üks Eesti kõigi aegade armastatumaid baleriine Kaie Kõrb ei sära enam lavalaudadel, kuid aitab koolijuhina kaasa sellele, et Eesti ballett kestaks.

Ootamatust rinnavähiohust teada saanud naine: geenitest tõi mind maa peale


Personaalmeditsiin areneb: Eesti 200 000 geenidoonorist on praeguseks üle 4000 inimese avaldanud soovi enda geeniriskide põhiseks vähi täppisennetuseks.

Norra uue supermehe edu valem: hull täpsus, nutikus ja laskesuusatajate leerist leitud armastus


MK-sarjas püsis põnevus viimase tiiruni, alles seal suutis Johannes Thingnes Bø üldvõidu kindlustada.

Kas lapse lasteaeda viimine on koroonaajal kuritegu? "Lapsi tuuakse lasteaeda tihti sulaselgest mugavusest!"


Ekspress küsis lasteaednikelt ja lastevanematelt, mida nad arvavad tungivast soovitusest viia laps lasteaeda ainult vältimatu vajaduse korral.

Beebi pidi veetma kolm kuud rihmades kinni | Ema: miks ei kontrollita kõikide laste puusaliigeseid juba sünnitusmajas?


Lastearstilt kuulis Johanna, et Saksamaal kontrollitakse kõiki beebisid ultraheliga. "Miks mitte meilgi? Düsplaasia korral on ju ravi seda edukam, mida varem alustada," alustab ta nende pisipoja Tambeti loo jutustamist.

Mida tuleb kevadel vaarikapeenras kindlasti teha, et saada suuremat ja ussivaba saaki


Vaarikapeenra eest hoolitsemine, nagu ka uue peenra rajamine algab varakevadel. Selgitame, mida täpselt teha ja millal.