On loomulik, et oma põlvkonnakaaslaste mõtete ja tunnetega kursis olemiseks loetakse Delfi uudisnuppude kommentaare ning keritakse Instagramis fotovoogu. Värskeima infoga kursis olemine tekitab rahulolu. See mõnus tunne ähmastab aga tõsiasja, et sedalaadi kiirteave ei kajasta meid ümbritseva vaimuruumi ja ajastu tegelikku sügavust ning unikaalsust.
Sellest aastast teevad kolme Balti riigi heliloojate liidud koostööd, mis tähendab, et Eesti muusika ei kõla enam enda eri variantide taustal, vaid asetub laiemasse ruumi. Esimest korda on kõik EMP-i üritused tasuta ja vaadatavad festivali kodulehel EMP-i TV vahendusel. Veebikontsertide puhul on hea see, et haigestumisrisk on väga väike. Halb on muidugi see, et digiheli ei suuda tegelikku kõlakogemust täielikult vahendada. Samal ajal olen kvaliteetsete ülekannete puhul täheldanud, et hea esitus ja hea muusika leiab distantsist hoolimata otsetee kuulajani.

Väga keeruline on teha valikut nii mitmekülgsest ja huviäratavast kavast (kokku 17 üritust), aga kui aega napib, võiks kuulata vähemalt Eesti elektroonilise muusika seltsi kontserti neljapäeva õhtul, Leedu nüüdismuusikaansamblit Synaesthesis 25. aprillil ning ERSO ja filharmoonia kammerkoori kontserti 30. aprilli õhtul.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega