Näituse kuraator Sandra Nuut kirjutab: „Sengi töö liigub disaini laiendatud arusaama suunas, andes ruumi katsetada ja mõtestada nii isiklikke kui ka kollektiivseid küsimusi. Tema looming kajastab disaini pöördelisi muutusi: toodetelt protsessidele, objektidelt süsteemidele ja materiaalselt mittemateriaalsele, samuti suhestuvat disaini, mis tegeleb inimeste, objektide, hoonete, linnade, riikide ja võrgustike suhtlusega. /…/ „Etendades toiminguid VIII. Vaikivad vestlused“ on tegevuslik installatsioon, kus kaks inimest omavahel suhtlevad, kasutades sõnade asemel liiva, seda lükates, tõmmates, silitades, visates, pühkides ja muul viisil liigutades. Iga osaleja kasutuses on sinist, kollast, punast või nende segunemisel tekkinud värvikombinatsioonidest liivakuhi. Iga värv kannab teatud sotsiaalset väärtust: individuaalsus, kollektiivsus, standardsus, õiglus, turvalisus, vabadus, vastutus, sallivus, muutus, mis püüab end kehtestada dialoogis teise väärtusega. Suhtlus on just nii spontaanne või nii programmeeritud, kui osaleja eelistab, siiski tuleb kaaslasega alati arvestada ja suhestuda. Pärast füüsilist dialoogi kohtuvad osalejad töölaua taga, et oma soorituse üle mõtiskleda ja võtta vestluse teemad kokku. /…/ Kuraatorina soovin võimaluste piires laiendada avalikku ruumi galeriiruumi abil, kus saame harjutada empaatiat, vaatlemist ja koos liikumist.“

Näitusel toimub vaikivate vestluste kolm sessiooni: 5. juunil, 15. juunil ja 10. juulil, kus on võimalik osaleda nii pealtvaataja kui ka vestlejana. Pealtvaatajana osalemiseks ei ole vaja eelregistreerida, kuid kohtade arv on piiratud. Tegevuses ise osalemiseks palume registreerida siin. Sessiooni saab osaliselt vaadelda ka galerii akendest.

Judith Seng on Berliinis tegutsev disainer, kes uurib disainivaldkonna piirialasid. Ta on lõpetanud toote- ja protsessidisaini instituudi Berliini Kunstiülikoolis (UdK), kus teda juhendasid disainerid Enzo Mari ja Hans Roericht. Tema tegevus hõlmab nii rakenduslikku disaini, rahvusvahelisi näitusi kui ka akadeemilisi väljundeid. Berliini kunstiülikoolis UdK algatas Seng teadurina eksperimentaalse tootmisseeria „Acting Things“ („Etendades toiminguid“), milles uuritakse protsessidisaini lavakunsti erinevate elementide ja meetodite abil. Seng töötab ka professorina Rootsis Göteborgi Ülikoolis HDK. Aastal 2005 asutas ta Berliinis oma stuudio.

Sandra Nuut on Eesti Kunstiakadeemia õppejõud. Ta õpetab, kirjutab ja tegeleb disainivaldkonna kuraatoriprojektidega. Nuut on õppinud Eesti Kunstiakadeemias kunstiteadust ja lõpetanud New Yorgi visuaalkunsti kõrgkooli disainikriitika magistriprogrammi. Koos Ott Kagoverega toimetab ta disaini- ja kultuuriküsimusi käsitlevat kord kuus ilmuvat väljaannet Dear Friend. Varem on ta töötanud New Yorgis galeriis Chamber.

Näituse kuraator on Sandra Nuut. Näitus jääb avatuks 1. augustini.

Kunstihoone galerii (Vabaduse väljak 6) on avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11–18. Sissepääs tasuta.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid