Festivali peakorraldaja Tarmo Sikk: "Kümme lemmiklugu... Hmm, see kõlab nii, nagu annaks juuksur enne kiilaks pügamist võimaluse: “Noh, millised kümme juuksekarva alles jätame?” Väidetavalt on aastast 2011 loodud maailmas 79 miljonit uut muusikateost. Kogu pärandist vaid käputäis välja valida pole ju sugugi õiglane. Kuid olgu. Siin on minu nimekiri tänastest isiklikest lemmikutest."

L’Impératrice - Anomalie bleue
Prantsuse indie-pop’i keisrinna värske albumi avalugu. Helge ja harmooniline. Seikluslikule intro’le järgnev maheda prantsuskeelse vokaaliga dekoreeritud kulgemine kannab eemale argisest ja teeb paariks minutiks ikka täitsa õnnelikuks. Muide, kohe-kohe saabub see õnn meile siia Maarjamaale – L’Impératrice astub üles laupäeval, 3. juulil kesk Valgamaa metsasid festivalil Võnge.

Alice Phoebe Lou - Witches
Lõuna-Aafrika juurtega tüdruk, kes pesitseb Berliinis. Puhas ja vaba ja mänglev muusika, milles on tunda loojate ehedat armastust oma loodu vastu. Võluv voolamine tulvil ajatut kiirustamist ja üleannetuid helikäike.

Viagra Boys - Ain’t Nice
Impotentsiravimipoisid Rootsist. Lugu “Ain’t Nice” on tegelikult ikka päris nice. Lainetav punk, mis täis ehedat attitude’i. Silutud ja lakutud maailmas vägagi kosutav kuulamine-vaatamine. Raputav ja rahutu, ent rabav ja rammestav.

Rosie Carney - Your Moon
Möödunud härrade otsa igati kohane pala. Justkui kanduks õrn briis pärast läbiklohmimist põsesarnale. Inglismaal sündinud ja Iirimaal kasvanud Rosie hääl on vaimustav. Sulnid puhtad noodid, mis liuglevad sametiste kantrilike vibrato’dena, jäävad suvisesse õhku küllap kaikuma veel päevadeks.

Ayano Kaneko - Hikarinohoue
Rokiplika Jaapanist, kelles on parajas annuses haprust, trotsi, viha, õrnust, vingu, ehedust, eneseteadlikkust ja mida kõike veel. Jumal tänatud, et laias muusikamaailmas leidub talente, keda pole surutud globaliseerunud muusikatööstuse mikserisse, mille eesmärgiks näib olevat vormida kõik muusikud ühenäolisteks ja -keelseteks.

Parcels - Gamesofluck
Tüübid, kes näevad välja nagu ajamasinast tänapäeva karanud britid, kuid on tegelikult kodumaalt Berliini pagenud aussie’d. Nende kõige esimese Prantsusmaal toimunud kontserdi publikusse sattusid teiste seas ka legendaarse Daft Punki liikmed. See päädis loomulikult sellega, et duo kutsus poisid oma stuudiosse jämmima. Pole siin midagi imestada – Parcels lihtsalt ongi maailma parim live-bänd. Punkt.

Bullet Dumas - Galit
Filipiinidel elab 108 miljonit inimest ning igaüks neist laulab paremini kui Celine Dion ja Mariah Carey kokku. Ning siis on Bullet Dumas. Mees, kes ei pea eriti viisigi. Üllatav, ent just teda julgen nimetada saarteriigi üheks väljapaistvamaimaks ja hingestatuimaks muusikuks. “Galit" on lugu, mis ei sobi eriti playlist’i. See võib mõjuda tüütu või häirivanagi, kui lasta kõlada lihtsalt taustaks. End aga täienisti helikeerisesse heites avaneb sootuks teine maailm. Valu, mis pole teeseldud. Ilu, mis pole igav. Nii naturaalne ja isemoodi, et ei usuks, kui ei kuuleks.

Ben Mazué - 25 ans
On lood, mis kulgevad. Ja on lood, millega kulged ühes. Ning on lood, millega mõnda aega ühes kulgenuna avastad, et oled roninud mäkke. Just seesugune on Ben Mazué “25 ans”. Areng algusest lõpuni, igal võimalikul erineval tasandil. Monotoonne sõnavalang, mille varjus käib poolsalaja meeletu muusikainstrumentide ja taustavokaalide elu. Justkui hakkaksid jalutama külmast jaanuarist ning jõuaksid kolme ja poole minutiga kuuma juulisse.

Joy Crookes - Don’t Let Me Down
Üks silmapaistvamaid uue põlvkonna R’n’B-artiste. Muidugi muusikamekast Londonist. Tämber, mis sulab ja sulatab. Nii värskendav on kuulata vokaali, mis sünnib pingevabalt, ei kisenda ega kriiska, kuid on ometi nõnda kandev ja sügav. Jah, inimhääl on kauneim muusikainstrument.

The Mauskovic Dance Band - Analog Fruit
Lõpetan oma nimistu teisegi pärliga, keda peagi Võnkel näha ja kuulda võib. Selleks on The Mauskovic Dance Band. Kooslus, mille looming on kompott 70ndate ja 80ndate pärandist, Kolumbia-Peruu psühhedeeliast ja kaasaegsest Amsterdami kastmest. Rütmid, mis küllap ka kesksuvise loiu Eestimaa leitsaku tantsima panevad. Saame näha.