Tänavused Saaremaa ooperipäevad jõudsid toimuda õnnelikul ajal, kui kuumus ja koroona andsid pisut hingamisruumi. Viimasel hetkel toimunud külalisteatri vahetus tõi tänavu Kuressaare lossihoovi Peterburi Kammerooperi koos oma kunstilise juhi, maailmakuulsa lavastaja Juri Aleksandroviga. Muidugi sai selline ootamatu vahetus toimuda ainult tänu ooperipäevade kunstilise juhi Arne Miku ja Jüri Leiteni väga headele isiklikele sidemetele ja korraldajate uskumatult kiirele asjaajamisele.

Nagu suur Eesti sõber Dmitri Bertman asutas 30 aastat tagasi Moskvas oma eksperimentaalse ooperiteatri Helikon, pani kolm aastat varem, 1987. aastal Peterburis oma trupi kokku ka tähtlavastaja Juri Aleksandrov. Aastate jooksul on ta peale Estonia teatri toonud etendusi lavale ka Metropolitan Operas, La Scalas, Arena di Veronal ja paljudes teistes maailma teatrites.

Peterburi Kammerooper on lavastajateater, mis sündis nagu Helikon-Operagi soovist katsetada uusi ideid ja teha asju omamoodi. Kõik neli Saaremaal esitatud ooperiklassikasse kuuluvat heliteost olid lahendatud erisugusel viisil, mida ühendas Aleksandrovi püüd olla oma ideedes üllatav ja ettearvamatu.