Selle nädala algus pakkus vastuse küsimusele kust saavad Leedu piirile eksootilised külalised Iraagist. Kõik on tegelikult lihtne: sellega tegelevad Valgevene firmad, kes aitavad kurdid ja iraaklased Minski ning sealt edasi Leedu suunas. Kui ühelt selliselt firmalt küsiti, keda Bagdadist saabuvad lennukid Minskisse toovad, siis oli vastus, et tegu on „arstide” ja „farmatseutidega”. Kommentaariumis mõisteti loomulikult selline praktika hukka. Aga leidus ka neid, kes olukorda irooniaga suhtusid. Ning oli ka alternatiivseid seisukohti. https://www.delfi.ee/artikkel/94186819/iraagist-saabub-valgevenesse-neli-suurt-lennukit-nadalas-turismifirma-tootaja-koik-on-arstid-ja-farmatseudid

Artur Kurk: „Ilmselt kujuneb „iraagi arstist” samasugune lendfraas nagu „poola torumehest”. Ainult selle vahega, et poola santehnik teeb sul kodus reaalselt torud korda, „iraagi arsti” juurde ravile minna ei maksaks.

Raido: „Milline taevamanna Leedule! Arstid! Lennukitäitega! 1000 nädalas! Kurat,kadedaks teeb see leedukate õnn:( Äkki jagavad näpuotsaga meilegi mõne doktori? Lootma ju peab. Aga leedukad ei jaga naljalt head-paremat naabritele :(„

x: „Kui migrandid Lõuna-Euroopa saabusid, siis olid Balti riigid nende liikmesriikide abistamise vastu, nüüd aga ütleb Leedu, et see on kogu Euroopa asi. Silmakirjalikkus kuubis...”

Leedul on vedanud: „3000 arsti ja farmatseuti lühikese ajaga juurde saada on Leedule nagu jackpot.”

Teisipäev, 3. august

Esmaspäeval saabusid uudised, et uusi väljakutseid oma tööelus siirduvad otsima sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske ja nõunik Maris Jesse. Teisipäeval teatas peaminister Kaja Kallas, et algatus nendeks vangerdusteks tuli temalt. Selle operatsiooni realiseerimiseks organiseeriti küll lasteaiast tuttav telefonimäng, kus Kallas käskis riigisekretäril helistada Priskele ja teatada, et tema teeneid ei vajata. Kommentaariumis oli selle kohta erinevaid arvamusi.

Loe Delfist.

eid_151f35b3f90794: „Töölt vallandamise teatamine reede õhtul sekretäri kaudu- see on juba on tase!”

peep korsten: „Pead veerevad pärast seda kui hakkas uksest-aknast Stenbocki majja sadama- kriitikanooli Kaja Kallase valitsuse tegevusetuse pärast koroonarindel... Nüüd leiti siis süüdlased, kes käisid nagu kulakud Stalini ajal kombainiratastesse kaikaid loopimas. No tule taevas appi, ahastaks selle peale ülem-orav.”

NikTs: „Inimene töötas üle 20 aasta avaliku sektori juhtivatel ametitel ja peaministril ei leidunud julgust ja viisakust seda teadet ise edastada? Nõrk!”

Kolmapäev, 4. august

Sel nädalal räägiti palju Valgevene sportlastest. Mitte seoses nende võitudega Tokyo mängudel, vaid seoses olukorraga nende kodumaal. Esmalt keeldus Tokyost Valgevenesse sõitmast sprinter Krõstsina Tsimanovskaja, kesknädalal tuli teade, et Saksamaalt palub asüüli mitmevõistleja Jana Maksimova. Muidugi jäi see uudisnupp Tsimanovskaja saaga varju, ent sellegi poolest arvati Delfi kommentaariumis ka selle kohta.

kuuse-aksel: „Kõige põnevam kogu asja juures on ehk see, et proua abikaasa on kümnevõistleja Andrei Kravtšenko, kes Valgevene KGBs majori pagunid peale sai. Huvitav on see, mida teeb nüüd Kravtšenko. Lahutab naisest ära või jääb ka Saksamaale?”

paks kass: „Nii jääb batja sinna päris üksi. Soomlastel on väljend kalsarikännit. See on kui üksinda kodus alukate väel viina visata. Batjagi võib varsti ühed korralikud kalsarikännit seal valgevenes korraldada.”

lolek ja bolek: „Pangu plehku muidugi! Kõigil, kel aru peas on tõmbavad sellest kolhoosist uttu! Oleks meil ka omal ajal see võimalus olnud, siis oleksid Brežnev ja Gromõko siia kahekesi jäänud.”

Neljapäev, 5. august

Keskerakond on võimul all-linnas ja Toompeal. Millestki sellisest oleks erakonna isa Edgar Savisaar vaid und näinud... Kuid midagi on Taani riigis siiski mäda, sest erakonna toetusnumbrid pole viimased kümme aastat olnud nii madalad. EPLi arvamustoimetus avaldas neljapäeval analüüsi, milles konstateeri olukorra väljapääsmatust tsentristide jaoks. Ka kommentaariumis mõeldi kaasa.

Loe EPList.

did_190780: „Ma arvan, et allakäigutee valis kesk ikkagi siis kui ta EKREga valitsusse läks - ei toonud see talle tulu nende seas, kellele see valitsus meeldis, aga veel enam on keski puudused näha nüüd, kui nad võiks uues valitsuses eelmise vigu parandada, kuid ei saa sellega hakkama. Nad ei tea enam ise ka, kes või mis nad on. Kahjuks aga on nende taga eelmistest valimistest proportsionaalselt liiga suur osa nii, et kuni uute valimisteni need puudused aina ilmselgemalt näkku karjuvad.”

to did_190780: „Kui KE EKREIKE valitsuse oli, oli nende ja peaminister Ratase reitingud üsna kõrged. Langusesse läksid nad siis, kui nad enda valitsusele noa selga lõid, abielureferendumile selja keerasid ja Refidega ühte valitsusse läksid. Kõik need kolm asja ongi viinud keskid langusesse. Kes tegi? Ise tegid. Muidugi ei saa unustada ka Repsi jamasid.”

hundisilma kummitus: „No mingu Paris ametlikult poliitikasse ja hakaku seda langevat reitingut tõstma ning EKRE tagatulesid püüdma. Kritiseerida mõistab igaüks...”

Lüüve Lüpsik: „Kas siis repsimine peaks erakonna reitingut tõstma?! Ning yanatoomikumi nõukameelsed hoiakud? Kirde-Eesti on ka sabassörkija just seetõttu, et KE-l on seal olnud ainuvõim.”

Reede, 6. august

Nädala viimane päev tõi selguse peamisesse sündmusesse: akadeemik Tarmo Soomere „töövestlusesse”. Presidendiks pürgiv Soomere käis suure õhinaga kohtumas kõigi riigikogu fraktsioonide esindajatega, va. EKRE, kuid reedel sai ta poliitikutelt vastuseks, nagu põhjanaabrite juures öeldakse „sorri vaan”... Kommenteerijate hulgas oli nii neid, kel oli kahju, et Soomerest presidendikandidaati ei saa kui ka neid, kes rõõmustasid, kuna nende arvates ei sobi Soomere juhtima Eesti riiki.

Loe Delfist.

vetevana: „Nädala algul oleksin suhtunud Soomere presidendikandidaadiks saamisesse hästi, kuid see nädal veenis mind, et see vanaisa ei sobi presidendiks. Käia sotside juures ja vanduda, et on moodne ning geiabielude pooldaja, minna järgmine päev Isamaa juurde ja rääkida vastupidist juttu ning seda, et tema oleks nõus mehe ja naise abielu põhiseadusesse kirjutamisega, siis minna Sildami juurde ja rääkida, et on pigem konservatiiv... Jääb selline mulje, et Soomere on valmis olema kellega iganes -monarhistide, kommunistide või homoaktivistidega- ainult, et presidendiks tehta. Mulle see küll ei meeldi, et taat käib ja proovib olla igas pulmas peiuks, no täielik konjunktuur ja oportunism.”

Jüri-Henrik Põldre: „Kuna kogu aeg käib üks ving siis kas ei saaks aastakese vahele jätta ja piirduda peaministriga? Ei kujuta ette kas selline asi meil põhiseaduses läbi läheb aga küll ombudsman oskab öelda. Aastaga selgub mis jääb ripakile ning kui palju tegelikult presidenti rahvale ja riigile vaja on. Kui tusk peale tuleb küll siis ka kandidaat meeltes kinnistub.”

eid_15015980d51837: „Seekord olid lilliputid Gulliveri kallal edukad. Mitu korda veel?
Ja kas tõesti takerdus mäng selle taha, et riigikogulased ei teadnud, milline kukub välja esimene leedi?”

midagi: „Eks on liiga tark inimene, kelle sõnal oleks kaalu. Kaalu ka siis kui poliitikuid kritiseerib - eks keskpärased toolist kinnihoidjad ei saa seda lubada.”

Gentle Wolf: „Mida päev edasi, seda kahtlasemaks too tüüp muutus. Mehe jutt hakkas juba nii poliitikule omaseks hülgemölaks muutuma, et tundus, et tüübist on saanud poliitik enne veel kui tast poliitik saaks. Näiteks kasvõi too jutt oma laste emadest, kellega ta justkui abielluda ei saanud, sest oli vabadusvõitleja ... khm ... tundub, et samasugune vabadusvõileja kui kõik need NLKP-lased, kes "õõnestasid süsteemi seest poolt" ja kes tegelikult igal aastal salaja jõulude ajal kuuse tuppa tõid. Nüüd kus mängu sekkus veel endine KGB tegeleane, kes ütleb, et meie ei tea temast midagi ... no vabandage ... kui need vennad midagi ütlevad, siis siin ei tea kunagi midagi ega kedagi uskuda ... Või siis näiteks ajalehest loetud fakt, et mees ütleb enda olevat kristlase kuid samas pooldab homoabielusid ... Sõnaga, tegelikult põhimõttelage tegelane! Mida kiiremini ta oma kampaania (või mis iganes selle presenteerimise nimi on), seda parem tema tervisele, arvan ma.”

esimees siider: „Jääb kahe Eesti demokraatia isa ning mõttehiiglase -Põlluaasa ja Soomere- heitlus paraku nägemata...”

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid