Mis siis ikkagi vallandab inimestes peituva kurjuse? "Vahel võib kurjuse taga olla hoopis soov teha head," selgitab Katariina. Saates räägib Katariina pikemalt teose sünniloost ja sisust, aga ka laiemalt noorte kultuuritarbimisest. Kuula saadet siit:

Lugu emaks saamise soovist
Eesti Teatri Agentuuri 2021. aasta näidendivõistlusele saadeti 47 näidendit, võitjaks osutus Katariina teos, psühholoogiline draama "Võrsed". Saates tuleb lähemalt juttu näidendi sisust ning Katariina avaldab ka teatri, kus hakkavad peagi käima ettevalmistused loo lavale toomiseks.

Katariinal on hetkel käsil veel mitme teose kirjutamine, teda näeb ka teatrilaval, VAT teatris lavastuses "Faust". Igapäevaselt on ta aga tegev "Pere ja kodu" ajakirjanikuna.

Saate teises osas annab Katariina ka kolm raamatusoovitust.

"Ohverduste sügise" sisust:

Olle on varateismeline poiss, kelle perekond kolib linnast väikesesse külakesse metsade vahel, lootes siin rahus ja vaikuses vabaneda neid linnas kummitanud probleemidest, muuhulgas koolikiusust tekkinud traumast. Oodatud lahendusi aga ei saabu, perekond saab uue raputuse hoopis ema ränga haiguse kujul.

Peale Olle on selles loos teinegi minategelane – noor naine, kes astub poisi isaga salasuhtesse. Lihtsa armukolmnurga taga peitub Olle jaoks müütiline ja unenäoline võrgustik, mis viib hapra psüühikaga poisi mõistmiseni, et millegi saamiseks tuleb alati midagi ohverdada. Nõutav ohver võib olla aga teinekord ebaproportsionaalselt suur.

Ühtlasi vaetakse teoses igipõlist küsimust: mis vallandab inimeses pesitseva kurjuse? Kas seda teeb ümbritsev keskkond või pakub kurjusele vaba voli andmine inimesele endale teatavat naudingut? Milliseid tegusid on valmis sooritama meeleheitele viidud inimene? Kas teda juhib vaba tahe või temast väljaspool asetsev jõud?

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid