Kristjan Randalu esineb lähinädalatel Euroopas koos norra saksofonisti Trygve Seimi kvartetiga ja kreeka bassisti Petros Klampanise trioga. 25. märtsil astub pianist koos kammerorkestri O/Modernt'iga üles Londoni Kings Place's toimuva festivali Sounds of Estonia avakontserdil. Samuti avakontserdina New Yorgi Eesti Kultuuripäevadel kõlab 1. aprillil esmakordselt triokoosseis koos laulja Ain Angeri ja fagotisti Martin Kuuskmanniga.

Kristjan Ranadalu ütleb oma muusikavliku kohta nii: "Nende kümne loo valik ei ole kindlasti minu TOP10. Põhimõtteliselt ei meeldi mulle edetabeli süsteem, kuna see eeldab lõpuks seda ühte ja ainust Nr 1. Kindlasti on need aga lood, mis mind mingil perioodil pikka aega saatnud on. Jooksvalt tekkis selline trajektoor: Discman – London – New York – Jazzkaar. Lapsepõlves Saksamaal oli mul harjumuseks enne uinumist veel klappidega muusikat kuulata. Alguses olid need kassetid ja Walkman, hiljem juba CD plaadid ja Discman".

Keith Jarrett – Starbright
„„Facing You“ on pianisti esimene sooloplaat, mitu aastat enne legendaarset Köln Concert'i salvestatud. Selle loo kompaktne ja korduv vorm, sellele ehitatud improvisatsioonikorrused ja energia – „Starbright“ köidab mind endiselt.“

Oscar Peterson – Give Me the Simple Life
„Sving ja bluus – need traditsioonilise jazzmuusika elemendid on Petersoni mängus alati esikohal ja tema teostust kuulata on puhas nauding.“

Alfred Brendel – W.A. Mozart, klaverikontsert d-moll, KV466
„Enamik Mozarti loomingust on mažoorne, seega pealiskaudselt rõõmsa karakteriga seostatav. Mind on just huvitanud selle kontrast ja Brendeli plaadil on kombineeritud kaks ainukest klaverikontserti minooris: c-moll ja d-moll.“

Sting – I Was Brought To My Senses
„Peale The Police'ist lahkumist on Stingi enda bändides alati parimad jazzmuusikud kaasatud olnud. Branford Marsalise saksofonisoolo loo lõpus tõstab terviku ühe korruse võrra kõrgemale.“

Sidsel Endresen – Horses in the Rain
„Django Bates on selle muusika autor ja Londonis õppides käisin ma ka tema juures kodus tunnis. Ühe suurema toa keskel oli lihtsalt vann – see oligi sõna otseses mõttes bath-room.“

Jacky Terrasson – All My Life
„Minu esimene kontserdikogemus 25 aastat tagasi New Yorgis oli Jacky Terrassoni trio kontsert klubis Iridium, mis siis Metropolitan Opera kõrval asus. Trummar Leon Parkeri pilliarsenal koosnes selleks hetkeks basstrummist, soolotrummist ja ühest taldrikust. Hiljem olevat ta mängima ilmunud ka ainult ühe taldrikuga, aga peagi peale seda koliski ta Prantsusmaale. See tantsulugu on Parkeri sulest.“

Nils Wogram – Concrete View
„Rütmilise fookusega ja klaverivabad kooslused on mind alati huvitanud. Tromboonimängija Nils Wogrami muusika oli New Yorgi aastatel üks minu suuri mõjutusi.“

Ivo Pogorelich – J. S. Bach, Inglise süit nr. 2 a-moll, I. Prelude
„Mõned aastad tagasi käisin Brüsselis trummarist sõbral Stéphane Galland'il külas. Enne lahkumist kinkis ta mulle Pogorelichi plaadi, mida tal olid mõned eksemplarid varuks. Jazztrummar, kes on varunud kinkimiseks klassikalise pianisti plaate – kui see CD oleks vinüül, siis oleksin selle nüüdseks katki kuulanud.“

Herbie Hancock feat. John Mayer – Stitched Up
„Hancocki viimaste aastate muusikalised ekskursioonid erinevate popstaaridega on pigem põgusalt fookuses olnud, aga tagantjärgi on see sisuliselt palju mõjutanud – kuidas lisada kindla esteetika ja vormiga loos ikka vabu elemente ja lõpuks saavutada see haaramatu miski, mis hetke eriliseks muudab.“

Dianne Reeves – In Your Eyes
„Aastal 2001 tegelesin Londonis olles Siiri Sisaski uue kava muusikaga, mis esmakordselt Jazzkaarel 2002 kõlas ja hiljem plaadina „jälg“ ilmus. Reeves'i plaat mõjutas minu muusikalist mõttemaailma ka järgnevateks salvestusteks koos Siiriga, „teine jälg“ ja Lingua mea“.“