Vastu võeti eelnõu, mis parandab senini täiesti kõlbmatut pensionisüsteemi ning loob meile võimaluse otsustada enda raha üle – iseenda raha üle, jättes kätte terve kaadri erinevaid valikuid. Noore inimesena oskan ka mina seda otsust hinnata, kuna kuulun generatsiooni, kellel pole olnud võimalust valida kogumispensioniga liitumist, vaid kuulun automaatselt kohustuslike liikmete hulka.

Opositsiooni kurjad keeled räägivad lammutamisest, lõhkumisest ning sajandi kuriteost. Mina räägin üksikisiku vabadusest ja õigusest omada kontrolli endale sobilike pensioniotsuste tegemisel.

Vabadusega kaasneb alati vastutus. Ilma vastastikuse usalduseta rahva ja valitsuse vahel on kaunis keeruline tõsta riikliku heaolu. On ka ju heaoluriigi üks printsipiaalne alus vabaduste paljusus. Niisiis oleme astunud suure sammu tõelise heaoluriigi suunas ning seda eelkõige majanduslikku arengut ning kõrget elatustaset fookuses hoides, mitte järgides uuseuroopalikku heaoluriigi mudelit, kus väärastunud arusaamu vabadustena käsitletakse.


Avalehele
362 Kommentaari
Loe veel: