Mobiilifoto: Epp-Mare Kukemelk

Valimisvalvuri ja lihtsa kaasvalijana kuulen kohalike valimiste teemal ohkeid nii nende mõttekuse kui sisukuse osas. Sellegipoolest on valimiskampaania kulg vähemalt osaliselt meie kui etenduse kriitikute ja n-ö piletiostjate mõjutada ning, sõltumata meie suhtumisest, mõjutavad KOV valimised Eesti kogukondade elu edaspidi palju. Miks mitte proovida juba algusest peale teha oma osa õigesti? Ent kuidas valimistele läheneda?

Mis on kaalul?

Kohalikud omavalitsused ja volikogud aitavad korraldada meie igapäevast elu - esimesi haridusastmeid, sporti ja kultuuri, kommunaalmajandust, liikluskorraldust ja planeerimistegevust, looduskasutust, sotsiaalhoolekannet jne. Hea omavalitsus saab oma võimaluste piires kohalike soove kuulata ja neile reageerida, võtta kasutusele leidlikke lahendusi ning proaktiivselt probleeme nende ignoreerimise asemel lahendada.

Esmapilgul igavate teenuste taga on sageli suured rahad, sh ka võimalused säästmiseks või oht korruptsiooniks. Mitmed rahvusvahelised korruptsiooniuuringud on enim probleeme leidnud just kohalikul tasandil. Mõned teenused puudutavad aga meie kogukondade haavatavamaid, nt hooletult planeeritud sotsiaalmajade asukoht võib mõjutada getostumist või noorte kuritegevust, Tallinnas näiteks on teemaks ka süstlavahetuspunktid.

« Avalehele 45 Kommentaari
Loe veel: