Punt joviaalseid noori tõstavad klaasi seltskonnas viibiva neiu 18-aastaseks saamise puhul. Järsku tuleb ühele noormehele geniaalne idee: viiks neiu lõbusõidule! Saaks demonstreerida autosse paigaldatud uut stereosüsteemi ja oma sõiduoskusi, mõtleb noormees.

Tookord nii juhtuski. Pärast mõnda pitsi istus neljane kamp autosse ja ketsivilina saatel kadusid nad koduhoovist.

See sõit ei kestnud kaua, vast pool tundi, kui ühes pikas lauges kurvis juht auto üle kontrolli kaotas ja teelt mitusada meetrit välja sõitis. Veidi hiljem jõudis sündmuskohale kiirabi, kel jäi üle vaid nelja noore inimese surm registreerida. Neist said järjekordsed arvud liiklusõnnetustes hukkunute statistikas.

Kuulsin juhtunust raadiost, mis igal hommikul kööginurgas mängis. Olin siis veel väike tüdruk, varajases teismeeas ehk. Pahaaimamatult seadsin sammud kooli poole, ja seal teatas klassijuhataja kohe, et esimese tunni ajal on leinaseisak, mälestamaks meie seast lahkunud koolikaaslasi.

-----

Sageli on need pealtnäha lihtsad otsused, mille tegemine või tegemata jätmine võib kalliks maksma minna. Kas näidata suunda või mitte; kas minna pärast ühte õlut autorooli või pigem mitte; kas haarata maanteel telefoni järele või jätta see taskusse? Et aru saada, kuidas ühes või teises situatsioonis käituksime, olen teinud väikese testi: ehk õnnestub meil paberil tehtud vigadest reaalses elus õppida.

Avalehele
74 Kommentaari
Loe veel: