Kreml AFP / Scanpix

Eesti Päevalehe poliitikatoimetaja Raimo Poom tõstis esile, et Kaljulaidi initsiatiiv võib olla tingitud tema kogemusest Narvas: „Kui nüüd mõelda selle peale, et president Kaljulaid tahaks olla tõsiseltvõetav liider ka Eesti venekeelse elanikkonna jaoks. Võtkem siis seda loogilise sammuna: ta näitab ka seda, et ta on suuteline Putiniga kohtuma. Mida iganes ta ka räägib – ta kohtub Putiniga. Sellel on oma mõju, kuidas Eesti presidenti sealse elanikkonna seas nähakse.”

Saatejuht Krister Parise meenutuse peale, et Venemaal peab teadma, kuhu minna, muidu lõigatakse kokku samasugused piinlikud avaldused nagu Mailis Repsil Venemaal, leidis Poom, et mõistagi tuleb riske hinnata. „Tuleb valmis olla igasugusteks suuremateks ja väiksemateks trikkideks. „Seda on ka näha kohtumise küsimise n-ö väljapeegeldamisest. Selgelt oli see teatud kaldega tehtud. Riske on tohutult. Nüüd on presidendi asi, kui ta suudab selja sirgu ning sõnumid selged hoida, siis pole tal midagi kaotada.”

Välistoimetuse juht Kadri Veermäe ei näinud suurt probleemi selleski, et Kaljulaid võib kohtumisega õõnestada lääneriikide ühtset lähenemist Venemaale. „Näiteks, kui vaadata, mis teeb Saksamaa Nord Stream 2-ga, siis on see paljuski Saksamaa soolo ning siin Euroopa Liidu ühist seisukohta ei esindata,” märkis ta.

Kuula lähemalt meie podcasti!