Podcast, Vahur Koorits, Anna Teele Orav, Krister Paris Foto: Ilmar Saabas

Kui nii mõnigi uskus, et EKRE paneb tuima ning hoiab oma ministrist lihtsalt põhimõtte pärast kümne küünega kinni, käis ohverdus otsekui möödaminnes.

„Ilmselt on seal tausta rohkem kui õnnetu vahejuhtum ühe nõuniku ja valetamisega,” märkis Eesti Päevalehe reporter Vahur Koorits. „See on natukene neetud ametikoht.”

Probleemiks kujunes siiski Kingo isiksus. „Kui mõni teine minister satub ametikohale, mida ta ei tunne, siis omandab ta põhitõed paari kuuga,” meenutas Koorits. „Kuid Kingol läks see kõik hästi aeglaselt.”

Eesti Päevalehe reporter Anna Teele Orav meenutas rahandusministrit Martin Helmet, kelle puhul otsis Eesti Ekspress välja artikli, et ta on rahanduse aluseks olevas matemaatikas täiesti tuhm.

Saatejuht Krister Paris tõstis esile, et EKRE pink näibki olevat küll pikk, aga see-eest tühi, mistõttu ei pruugi uut kvaliteeti tõustagi.

Ent kui omal inimesi pole, kas siis ei võetud skandaali käigus kvaliteeti maha ka teistelt? Teisisõnu, kas vastutasuks Kingo pea eest nõuti peaprokurör Lavly Perlingu oma? Ja mis seos on kogu lonkaval valitsemisstiilil põhikooli lõpueksamitega?

Kuula Delfi erisaadet! Stuudios Krister Paris, Anna Teele Orav ja Vahur Koorits.