Siisi Saetalu Ekraanitõmmis

Kui vaadata, millist laastamistööd teeb koroonaviirus läänemaailmas, võib vaid eeldada, kui määratut kahju põhjustab epideemia meie külje all, väga-väga palju vaesemas Aafrikas. Mandril, kus peale kaupade tuleb Euroopale ka üks suurimaid migratsioonisurveid.

See kõik on tõsi, kuid... Ugandas elav Mondo Ida-Aafrika spetsialist Siisi Saetalu räägib Krister Parisele, et tegelikult on just Aafrikal laialdaselt kogemusi epideemiatega, mis Euroopal puuduvad. Aafrika riigid lõid uksed kinni juba esimeste ohumärkide peale. Ning näiteks ugandalased on jahmunud, nähes, kuidas Euroopas inimesed kasvõi kaitsemaskide pärast võitlevad. Uganda vaestele jagatakse samas toitu kogustes, mis täitsa jahmatavad.

Kuulake põnevat ülevaadet, mis meeleoludega Sahara-alune Aafrika pandeemiat vastu võtab. Ja olge valmis meeldivateks üllatusteks.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!