Abilinnapea Züleyxa Izmailova arvates saaks maksust saadava tuluga arendada linna haljasalasid, kompenseerida keskkonnakoormust, osta jäätmete sorteerimiseks mõeldud kogumiskonteinereid ja avalikke joogivee kraane. Need on kõik iseenesest head eesmärgid ja neid saab põhimõtteliselt ainult toetada, aga siiski mitte selliselt kruiisituristi raha eest.

Tegemist oleks ju erimaksuga, nagu näiteks mõni sillamaks. Eelduseks on sealjuures, et asi, mille eest maksu küsitakse, on igati valmis.

Aga kas meil on Tallinnas kruiisituristi vaatenurgast kõik nii hästi, et puhtalt siin sadamas jala mahapanemise eest võiks kõhklemata raha küsida?

Kuhu panna bussid?

Haljasaladega, mis jäävad peamistele turismimarsruutidele (Kadrioru park, Tornide väljak, Schnelli park, Hirvepark jt) on lood tõepoolest väga hästi. Turistid ei suuda ära kiita, kui roheline ja puhas on Tallinn! Giididel on väga hea ja uhke tunne. Väljaspool pealinna elavad eestimaalased võivad nüüd küll üllatunult kulmu kergitada, aga tuleb arvestada, et väliskülalised ei võrdle Tallinna Türiga, vaid oma kodukandiga, mis võib olla vägagi teistsugune.

Keskkonnakoormuse kompenseerimine on juba keerulisem teema.

Avalehele
13 Kommentaari
Loe veel: