Foto: Argo Ingver

Mul on väga hea meel, et president juhtis tähelepanu sellele, kuidas me saaksime oma riiki muuta mitte ainult jõukamaks, vaid ka õiglasemaks ja hoolivamaks. Ülimalt asjakohane oli meeldetuletus, et tänased Vargamäe Andresed kannavad vastutust tulevaste põlvede eest. Teisisõnu on kõigil meil, aga iseäranis poliitikutel kohustus tegeleda meie keskkonda, meie planeeti puudutavate väljakutsetega. Et meie lapsed ei küsiks meilt, kuidas te julgesite.

Tooksin eraldi välja selle, et president rõhutas sotsiaalkaitse olulisust ja inimväärse elu tagamist puuetega inimestele ja nende hooldajatele. Riigi kohus on aidata neid, kes seda kõige enam vajavad. Presidendi kõne tuletas meelde, et “meie ja nemad” asemel oleme ainult meie, Eesti inimesed. Ja keegi peale meie endi ei leia toimivaid lahendusi kõigile nendele väljakutsetele, mis riigi ees seisavad.

Sotsiaaldemokraadid on kindlasti konstruktiivsed ja valmis lahendusi otsima. Seda nii vabariigi pidu- kui argipäeviti. Elagu Eesti! Tulgu uus aasta helgem, nagu oli ka presidendi soov!