Turistid kandsid näomaske juba ammu Foto: Andres Putting

Praegusel ajal ei ole hullemat kui udutav kommunikatsioon. "Ärge kandke maske, kuna need ei aita, aga meedikutel on neid väga vaja." No kas keegi peaks seda uskuma? Kui meedikutel on väga vaja, siis küllap nad ikka kaitsevad.

Praeguses nakkustõrje etapis on vaja, et iga inimene usaldaks riigi poolt antud soovitusi. Ja aus ning avatud kommunikatsioon on kõige olulisem usalduse tekitaja. Paanikat külvab justnimelt see, kui inimesed hakkavad kahtlema riigi poolt edastatava sõnumi usaldusväärsuses, tõesed sõnumid (isegi kui olukord on raske) loovad usaldust. Ja kui sel teemal juba kahtlast juttu räägitakse, siis miks peaks usaldama riiki isolatsioonireeglite jm osas?

Öelge ausalt

Miks ei võiks öelda näiteks nii? "Head inimesed! Mõistetavalt tahaksid meist paljud praegu enda ja oma lähedaste kaitseks kanda maski. Paraku on aga maske nii Eestis kui kogu maailmas nii palju puudu, et peaksime jätma maskid arstidele, politseinikele ja teistele elutähtsatele töötajatele. Kui järgime üldisi hügieeninõudeid, saame meie ennast tõhusalt kaitsta ka ilma maskita. Nemad ei saa. Hoiame maskid neile, kes meie heaks eesliinil töötavad!"

Ikka jõudu kõigile, kes ööpäevaringselt meie kõigi heaks praegusel ajal töötavad!

(Ja kõigile teistele - ärme iga eksimuse puhul kohe verd ja vanglakaristust nõua. Tegemist on erakordse olukorraga.)

Ilmunud algselt autori sotsiaalmeedia postituses.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!