Kui paarkümmend aastat tagasi peeti Lasnamäed lihtsalt magalaks, mis paikneb keset ohtlikke ja korrastamata tühermaid, siis tänaseks on pilt kardinaalselt muutunud. Tühermaid on vähe jäänud ning need on juba ammu erainvestorite kätes, kes ootavad õiget hetke ühe või teise objekti ehitamiseks.

Mulle tundub, et lasnamäelased on juba harjunud sellega, et linnaosa erinevates nurkades pidevalt toimub arendus: ehitatakse uusi elamuid, kaubanduskeskusi, kerkivad üles uut tüüpi äripinnad. Sellest rääkimata, et ka Tallinna võimud ei anna ettevõtjatele alla ning realiseerivad kauaoodatud objekte: rekonstrueerivad kvartalisiseseid teid, ehitavad parke, korrastavad rohealasid. Hiljuti valminud suuremate objektide hulka kuuluvad Priisle park, Pae promenaad ja Tondiloo pargi spordilinnak.

Lasnamäe „tagaots“ elavneb ja teiseneb

Lasnamäe linnaosavanema positsioonil kuulasin tihti inimeste kaebusi, et eriti aktiivselt areneb Lasnamäe Pae, Kärberi, Linnamäe, Läänemere tänavate kandis ja teised piirkonnad justkui unustati. Tuleb tunnistada, et pargi või promenaadi rajamine on võimalik ainult seal, kus on olemas vaba pind. Uute võimaluste kontekstis on Lasnamäe tagaosa on isegi paremas olukorras kui Lasnamäe algus- ja keskosad. Pean silmas piirkonda Narva maantee lõpus, kus Lasnamägi piirneb Viimsi, Pirita ja Muugaga.

Avalehele
98 Kommentaari
Loe veel: