Enno Tamm ja Taavi Aas Foto: Rauno Volmar

Meenutagem, et Tamm lahkus ametist pärast seda, kui keskkriminaalpolitsei esitas TLT kolmele juhtivtöötajale kahtlustuse riigihangete nõuete rikkumises ja eelise andmises ning ühele altkäemaksu võtmises. Tammele kahtlustust ei esitatud, kuid see ei anna põhjust teda heaks juhiks pidada. Hästi juhitud ettevõttes ei tekiks töötajatel mõtetki ulatuslikult sahkerdama hakata. Hästi juhitud ühistranspordiettevõte saavutaks koostöös linnavalitsuse ja pealinna naabervaldadega selle, et ühissõidukiga tööl käivate inimeste osakaal mitte ei lange, vaid püsib vähemalt samal tasemel või kasvab.

TLT-s läbi kukkunud Tammel tulnuks lasta end avalikul tööturul tõestada. Linn ei oleks pidanud talle looma kõrgepalgalist sotsiaalset töökohta.

Ometigi sai Tamm, kelle brutopalk TLT-s oli viimastel aastatel 5500 eurot kuus, „aktsiaseltsi tegevuse eduka arendamise eest” tulemustasu kaks ametipalka aastas. Peale selle sai ta TLT-st lahkumisel kolm ametipalka ehk 16 500 eurot hüvitist. Olgu, hüvitise maksmine sõltub ka töölepingu täpsetest tingimustest, kuid TLT huvide eest seisev nõukogu oleks vähemalt otsinud seaduslikku võimalust hüvitis maksmata jätta. Selle asemel, nagu eile selgus, otsis TLT nõukogu esimees ning Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf Tammele hoopis uut tasuvat töökohta. Ja leidiski – Tallinna linnale kuuluva AS-i Tallinna Tööstuspargid arendusdirektori koha kuupalgaga 3800 eurot.

Klandorfil ja linnapea Taavi Aasal ei ole vanu kamraade toetades ikka üldse mõõdutunnet. Tammel tulnuks lasta end avalikul tööturul tõestada. Linn ei oleks pidanud talle looma kõrgepalgalist sotsiaalset töökohta. Eile samuti meediasse jõudnud uudis kohtu all oleva Tallinna Sadama eksjuhi Ain Kaljuranna töötamisest Viimsis Karulaugu spordikeskuse juhatajana kahvatub Tamme pehme maandumise kõrval. Mingit tööd peaks terve ja tööealine inimene muidugi tegema, aga rahva õiglustunnet riivab, kui halvasti hakkama saanud juht või korruptsioonis süüdistatav juht teeb uue alguse jälle direktori või juhina.