Täna saab 55-aastaseks Eesti Televisiooni uudisteprogrammi toimetaja Kadi Alatalu, kes ütleb, et on väga pidupäevalembene inimene ja tähistab kõiki sünnipäevi väga rõõmsalt ja lustakalt. Kuid ta ei armasta avalikku tähelepanu.

Kui vähegi võimalik, püüab ta selleks ajaks puhkusele jääda. Ka praegu on Kadi Alatalul puhkus ja meeled-mõtted töömuredest priid.

Aastate tagant on meeles, et just sünnipäevaöösiti sai sõpradega Mustamäel basseinis ujumas käidud.

Sünnipäevadest on meelde jäänud just värvid ja lõhnad, mis teevad iga tähtpäeva kordumatuks. Kadi Alatalu mäletab 6. sünnipäeva: päikest ei paistnud, oli selline pilvealune soe suveilm. Ka see mälestus meenub just erilise õhkkonna pärast. Olid just tollele suvele iseloomulikud värvid ja emotsioonid. Sõnadega selliseid tundeid kirjeldada on võimatu, peab ise selle läbi elama.

Kinkidest on sünnipäevalapsel meeles eestiaegne suur ilus nukuhäll, mis on saanud omamoodi perekonnareliikviaks ja rändab nüüd edasi noorematele põlvkondadele. Väga ilusad kingitused on ka pildid. Meenub abikaasa kingitud Malle Leisi maal.

Kõige uhkem sünnipäevadel on siiski lilli täis korter. Eriti meeldivad Kadi Alatalule saialilled ja kressid. Need lilled on kõige rohkem suve värvi.