Termokaamera Tallinna reisisadama D-terminalis Foto: Rauno Volmar

Mingil hetkel saabub platoo, siis on tükk aega haigestunute hulk stabiilne, ja seejärel hakkab tasapisi langema (viimast näeme praegu Hiinas).

Paljud teist on allpool olevat pilti ka varem näinud - punasega on tähistatud haiguse kulg, kui midagi ette ei võeta. Sinisega on tähistatud haiguse kulg, kui me sekkume: sellisel juhul on korraga haigeks jäänud inimeste hulk väiksem, haigusperiood ise on veidi pikem.

Igaüks meist saab anda panuse, et haigestunuid oleks korraga vähem - nii jõuab tervishoiusüsteem paremini teenindada raskelt haigeid inimesi. Inimesed, kellel ei ole eluohtlikke sümptomeid, paranevad ilma arstiabita.

Testimine vaid raskeimate juhtumite puhul

Tuletan meelde, et koroonaviirusnakkuse puhul ei anna testimine ravi seisukohast väga palju juurde, v.a raskete haigusjuhtude korral. Jätame testid raskelt haigetele inimestele!

Hügieenireeglite järgimine ja eraldumine aitab ennetada nakatumist.

Ärge viige lapsi eakatele (üle 65-aastastele) inimestele hoida!

Haigeks jäämise korral võib leevendada sümptomeid, kui need on väga häirivad. Perearstid annavad täna välja ka lühikese juhendi, kuidas end haigestumise korral jälgida ja millal peaks abi otsima.

Eluterve huumor

Immuunsüsteemi aitab tervena ja psüühikat tasakaalus hoida eluterve, veidi must huumor - seda kasutavad toimetulekuks näiteks meedikud, kes peavad silmitsi seisma kõige raskemate juhtumitega.

Koroonaviiruse kohta levib internetis palju tabavaid ja lõbusaid postitusi. Ärge kartke neid jagada ja üksteisel tuju üleval hoida!

Alates tänasest ei ole kohatuid nalju olemas! Samas - mõistkem üksteise hirmu ja toetagem teineteist!

Ilmunud esmalt sotsiaalmeedias, avaldatud autori loal.

Karmen Joller

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!