Foto: AFP/SCANPIX

Plaatinablondide kiharatega poolpaljas Ken põrnitseb sind kergelt kulmu kortsutades. Ta oleks justkui välja hüpanud teismelistele mõeldud „Videviku” saaga vampiirifilmist. Ent naiselike näojoontega umbes 30 kg kaaluv Ken ei ole siiski näitlejahakatis, vaid üks kaheksast seksirobotist, mida Barcelonas LumiDollsi bordellis 100 euro eest tunniks rentida saab. Lapsepõlves mängisid tüdrukud Barbiede ja Kenidega kodu, nüüd avaneb täiskasvanuna võimalus „mängida” elusuuruse Keniga.

Seksilelud, mille hulka võib liigitada ka seksiroboti, ei ole sugugi uus nähtus. Esimesed seksinukud pärinevad 17. sajandist ja need leiutasid Hollandi meremehed, kes pikalt merd sõites tundsid naistest puudust. Seksirobotit eristab tavalisest seksinukust kõne- ja liikumisvõime ning võime reageerida puudutusele. Robotitele on programmeeritud ka erinevad iseloomud. Mida kaugemale tehnoloogia areneb, seda rohkem peaks robot suutma inimese emotsioone lugeda ja samuti emotsioonidega vastata.

Erootikatööstuse laienev ärisegment on seksirobotid ja püüd luua need võimalikult inimest meenutavad. LumiDollsi vahendatavad seksirobotid meenutavad paljuski ebaproportsionaalsete kehaosadega hirmuäratavaid nukke, ent eelmisel aastal välja tulnud Harmony RealDoll on juba midagi muud. Harmonyl on hulk näoilmeid, ta pilgutab silmi, kergitab kulme ja liigub ning temaga saab äpi teel vestelda.

Avalehele
195 Kommentaari
Loe veel: