Foto: Madis Veltman

Kui neli eelmist aastat tegi elukondlik kinnisvara hinnaspurti, siis 2018. aasta on näidanud stabiliseerumist. Hinnakäärid on üle Eesti suured – mida lähemale pealinnale, seda kõrgem hinnatase.

Müümiseks on aeg sobiv, kuid ostjad kipuvad otsustamiseks aega võtma. Viimast on põhjustanud nii pankade jäigem laenupoliitika kui ka hoogustunud pakkumised ise – valik on suur ning otsustega ei kiirustata.

Valik on rohke nii uue kui ka kasutatud kinnisvara hulgas. Kuigi on spekuleeritud, et uued elamispinnad jäävad kasvavate hindade tõttu tühjaks, siis aasta lõpp seda näidanud ei ole. Vakants tekib eeskätt uute pindade kallimas ja kasutatud pindade soodsamas hinnaklassis. Viimases ühena põhjusel, et kasutatud pindade hinnad on tõusnud, kuid samuti on kasvanud inimeste sissetulekud, mis lubavad ostuliisul langeda siis juba kvaliteetsema ehk reeglina uue elamispinna kasuks. Ka on vanem kinnisvara, nii eramajad kui ka näiteks korteritega paneelelamud tihti renoveerimist vajavas seisus, mistõttu kaasneb kasutatud varaga esmapilgul nähtamatu lisakulu.

Avalehele
21 Kommentaari