Neid inimesi ei ole olemas. Enam ei pea varastama profiilipildiks kellegi teise näokujutist. Saab luua unikaalse väljamõeldud isiku. Illustratsioon: thispersondoesnotexist.com / EPL

Facebooki kui ühe populaarseima sotsiaalmeediakeskkonna kasutustingimused ütlevad selge sõnaga, et igal inimesel võib olla üks konto ja keskkond eeldab, et selle kaudu jagab inimene endaga seotud infot. Ometigi näitab juba kõige põgusam vaatlus, et ka Eesti sotsiaalmeediamaastik on täis sadu ja sadu tehispersoone. Sealt leiab nii anonüümseid kui ka libaidentiteediga kontosid.

Läbinisti anonüümsed kontod ei proovigi anda profiili nime ega kontol leiduva pildimaterjaliga mingit vihjet selle taga oleva inimese kohta. Ent libakontodelt leiab profiili nime, mis jätab mulje tõelisest persoonist, ja konto fotode seas on pilte „päris” inimestest, ometigi pole sellise nimega inimest olemas ning ka fotod on internetist varastatud.

Sellised kontod elavad oma elu. Need on kellegi sõbralistis ja osalevad aktiivselt aruteludes, vaidlustes ja kujundavad sotsiaalmeedia sisu.

Avalehele
31 Kommentaari
Loe veel: