Eakate või puudega inimeste jaoks võib isegi 2-3 lisakilomeetrit lähima apteegini olla ületamatu takistus. Foto: Madis Veltman

Paradoksina vihastatakse nüüd välja ka need, kes olid valmis mõistma tänaste turuosaliste muret ning otsima veel viimase hetkeni sobivaid lahendusi. Saab vaid oletada, et see on emotsioonidest kantud otsus, millega antakse märku, et kui koalitsiooni võtmetegelased andsid lubadusi hulgimüüjatele ning ketiapteekidele, siis oodatakse nende täitmist.

Kõige kehvem praegusel juhul on kui keegi peab oma pereliikmele minema sobivat ravimit otsima bussiga seigeldes, sest ta ei saanud ette planeerida, et tema lähedal apteek pole täna avatud. Veel hullem, kui kellelgi nüüd kriitiline ja vajalik ravi saamata jääb. Kui midagi sellist peaks ilmnema, on avalik hoiak väga üheselt pöördunud ja järgneb soovitus neist apteekidest enam mitte osta, kes peavad seda tavaäriks, mitte institutsiooniks, mis inimeste aitamiseks. Ka Ravimiametil tuleb ilmselt anda hinnang, kas apteegid käitusid nõuetele vastavalt ennast sulgedes ja inimesi ukse taha jättes.

Kahjuks on see läbimõtlemata tegu, mis võib tuua kaasa ebamugavusi ja kannatusi tavalisele inimesele, pöörates nii ka avaliku hoiaku tänaste apteegiomanike vastu.