Foto: HELIN LOIK, Ajakirjade Kirjastus/Naised

Eesti on alkoholitarvitamise osas olnud Euroopas stabiilselt pjedestaalil, kord esimesel, kord teisel kohal. Alkoholismist põhjustatud haigustesse sureb igal aastal kahetsusväärselt suur hulk inimesi.

Sageli rõhutatakse, et keelud ja piirangud ei ole tõhus viis alkoholismiga võitlemiseks. Olen nõus, et alati on tõhusam ja odavam tulekahju ennetamine, kui selle kustutamine. Kuid kui punane kukk üleriigiliselt lõõmab, siis ei saa me ennetamisest enam rääkida. Siis on vaja reageerida, kriisiga tegeleda ja tulekahju kustutada. See nõuab otsustavat ja kiiret sekkumist ning rangemad piirangud on üks meede kahju kustutamiseks.

Eriti oluliseks pean Tallinnas planeeritavatest meetmetest punkti alkohoolse joogi jaemüügi osas, millega soovitakse ümber reguleerida alkopoodide kaugust lasteasutustest. Olen 16 aastat töötanud elu hammasrataste vahele jäänud lastega. Suur osa neist on paraku juba varases nooruses kokku puutunud erinevate sõltuvusainetega, levinuimaks on alkohol. Oponendid väidavad muidugi, et kaupluste kaugus lasteasutustest ei piira ju vägijookide kättesaadavust ja osaliselt ongi neil õigus. Samas on sellisel muudatusel sügavam sõnum – alkoholil ei tohi olla alaealise elus kohta. See on hea algus ennetamaks laste ja noorte ligipääsu ühe enamsurmava meelemürgini.

« Avalehele 70 Kommentaari