Jevgeni Ossinovski ja Sven Mikseri debatt Foto: Tiit Blaat

Kauaaegse SDE liikmena, ja tundes hästi erakonna siseelu, kuigi ma lootsin ja hoidsin pöialt Jevgeni Ossinovskile, tuli mulle siiski tema võit meeldiva üllatusena. Eriti arvestades asjaolusid, kuidas Jevgeni jäi ainsaks kandidaadiks esimehe kohale. Nüüd kui Sven Mikser ja tema meeskond on seljatatud, mis saab sotsidest edasi? Valimistulemusega — 443 poolthäält 507-st — on Jevgenile pandud suured lootused ja kohustused erakonnaliikmete poolt, kes teda toetasid.

Kindlasti on nüüd tekkinud väga paljudel sotsidel lootus, et lõpuks ometi lõpeb Reformierakonna vaibaks olemine, millel kingi kenasti puhtaks pühitakse. Kindlasti on nüüd tekkinud väga paljudel sotsidel lootus, et erakonnas luuakse tõeliselt demokraatlik ja hooliv õhkkond, mis eelmise juhtkonna poolt oli olemas vaid sõnades. Ja kindlasti on nüüd tekkinud väga paljudel sotsidel lootus, et sotsiaaldemokraatlikud vaated ja ideed viiakse lõpuks ka ellu, nii et need ei jääks jälle vaid sõnadeks.

Nende lootuste ja ootuste elluviimisel Sotsiaaldemokraatliku erakonna populaarsus koos Jevgeni Ossinovski populaarsusega kindlasti tõuseb. Samas kui ta ei vii ellu muudatusi, mille pärast tegelikult sai erakonnaliikmete poolehoiu, järgneb kõrge ja valus kukkumine, kust üles tõusmine võib olla võimatu. Jevgeni peab arvestama sellega, et praeguse võidupärjaga sai ta kaela ka väga raske kivi. Kivist saab lahti siis kui ta erakonna esimehena hakkab ellu viima sotsiaaldemokraatlikku poliitikat. Soovin talle õigeid otsuseid ja edu!