Foto: Rauno Volmar

Jõulud on selleks korraks jälle möödas ning tänavatel ja kauplustes valitseb võrreldes nädalataguse ajaga hoopis rahulikum meeleolu. Enam ei ole näha ummisjalu tormavaid ja ostude all lookas poodlejaid. Erinevate küsitluste ja uuringute andmetel olid Eesti inimesed valmis jõulukinkide eest välja käima keskmiselt paarsada eurot. Lisame siia juurde jõulusöögid ja -joogid, transpordikulud lähedaste külastamiseks – ning saame kokku päris suure numbri.

Muide, eestlased peavadki jõule kõige kulukamateks pühadeks ning seda ilmestab asjaolu, et tarbimislaenude pakkujad nägid jõulude eel ligi 10-protsendilist laenutaotluste kasvu.

Kui uudisteportaalid jagavad operatiivinfot sellest, millised kaubanduskeskused on juba rahvast lõhki minemas, siis võiks ju eeldada, et meie inimestel läheb majanduslikult ikka väga hästi. Ometigi teatas statistikaamet detsembri keskel, et suhtelises vaesuses elas 2017. aastal 22,6% Eesti elanikkonnast ning see määr on aastaga 1,6% suurenenud. Absoluutses vaesuses elas 3,4% ehk 44 000 inimest.

Avalehele
214 Kommentaari