Miks? Kui Sinu ees rullub lahti teadmine ja arusaam, et tuleviku Eesti saab olema veel parem paik, sest noored, kellele me oma riigi juhtida jätame, on eneseteadlikud, säravad, mõtlemisvõimelised inimesed, kelle süda on õiges kohas, siis läheb meel härdaks küll.

Noorte Maapäeva esindus, kuhu kuulub 106 noort üle Eesti, andis riigikogule üle manifesti, kus nad on läbi tuliste arutelude erinevates töötubades pannud kirja selle, mis neile täna muret teeb. Ja see tekst väärib lugemist.

Esiteks teevad noori murelikuks probleemid haridusvaldkonnas. Noored kirjutavad, et haridussüsteemi eesmärk ei peaks olema käputäie õpilaste PISA testi tulemuste upitamine paremusjärjestuse tippu. „Eriti, kui needsamad noored lähevad pelgalt seesugusele järjestamisele mõtlemisest stressi või lausa vihaseks,“ öeldakse manifestis.

„Kujutage ette, head riigikogu ja valitsuse liikmed, et teie peaksite igal aastal tegema testi, mis paneb teid ritta ja võrdleb kõikide teiste riikide parlamentide ning valitsuse probleemilahendamisoskustega. Ja kõik need tulemused oleksid avalikud, kõigile vaatamiseks ja kommenteerimiseks. Mis tunne teil oleks?“ Tänan küsimast, see oleks ebakindlust tekitav.

Avalehele
41 Kommentaari
Loe veel: