IRL-i Tallinna linnapeakandidaat Raivo Aeg tutvustab oma valimisprogrammi Foto: Karin Kaljuläte

Mulle on samuti alati korda läinud Riigikogu kvaliteet, seda nii liikmelisuse kui sisu poolest. Samas tõesti ei saa poliitikutele ette heita, et nad oma valimislubadusi täidavad. Valimislubadused, aga pole oma elutsükli alguses kunagi „tõupuhta juura“ filtrist läbi käinud ning ei saa selleks tihtilugu lõpuni, ka siis kui presidendi käsi on neid puudutanud. Eesmärgiks peab olema õigusselgus ja me peaksime püüdma lahendada probleeme, mis seda ka tegelikult on.

Mulle on arusaadav ka käsitlus sinimustvalgest Eestist, mis erineb kaheksakümne aasta tagusest! Ühiskond muutub. Elementaarne. Tagasilöökide loomulikkus on ka minu elu osa. Tundub uskumatu, aga ma lausa loendan neid. Olen seal kahesaja kandis.

Kohalike volikogude valimistel osavõtu kohta ei saa ma kõigi eest seisukohta võtta. Enda suhtes arvan, et suudan valituks osutudes panustada nii Rakvere linnavolikogu kvaliteeti ja otsuste ettevalmistamise sisukusse, kui ka saadavat kogemust kasutada riigi tasemel. Oskan nendel tasemetel vahet teha. Kaalutletud otsus.