Foto: Hendrik Osula

Tihtipeale kasutavad kuumaõhupalle ettevõtted, kes soovivad nende abil oma teenuseid ja kaubamärki edendada. Mõned neist organiseerivad oma klientide jaoks ka lennusõite. Õnneks ei ole Eestis kuumaõhupallidega suuri õnnetusi juhtunud. Teistes riikides ei ole aga nii hästi läinud.

Üle maailma on juhtunud nii väiksemaid kui ka suuremaid kuumaõhupalliõnnetusi. Kindlasti tuleks meeles pidada, et kuumaõhupalliga lendamine ei hõlma ainult õhupalli ennast ja seal sees olevaid inimesi, vaid ka maapealset tugimeeskonda, kes aitab õhupalli üles panna, lennu ajal jälgida ning pärast maandumist uuesti kokku panna. Kuumaõhupalle saab manööverdada, kuid mitte väga täpselt. Juhtimine sõltub peamiselt tuuletingimustest. Iga õhku tõusnud kuumaõhupall peab üks hetk maanduma ja sellega kaasnev võib maaomanike jaoks väga häiriv olla.

Tihtipeale kaasnevad kuumaõhupallidega konfliktid maaomanikega ja seda just Tallinnast väljaspool. Üks tavalisemaid kaebusi on: „Eile tõusis meie maa pealt õhku ilma meie käest luba küsimata, tallates ädalist!“ Sellega rikutakse otseselt omandi puutumatust.

Avalehele
48 Kommentaari
Loe veel: