Weekend Festivali telkla Foto: Kiur Kaasik

Osa peab nüüd juba ajalooks saanud Weekendi festivali aasta kultuurisündmuseks, mis asetas suvepealinna taas elektroonilise muusika maailmakaardile. Teised, aga neid on Pärnus vähemalt sama palju kui esimesi, peavad festivali ebameeldivaks ürituseks, mis muudab linna mõnuaineid tarbivate, lagastavate ja ebasündsalt käituvate noorte tallermaaks. Kolmandate meelest on festival kasumi teenimise allikaks, neljandad aga kinnitavad: „Meie abil on linna toodud festival, mis mõjutab kasumlikult kõiki ettevõtjaid linnas.”

Kaks esimest rühma tõenäoliselt jäävadki üksteist festivali aia tagant ebasõbralikult piidlema. Vähemalt seniks, kuni ühed õpivad käituma ega muuda ettejuhtuvaid muruplatse rändtirtsuparvedena prügi- ja roojahunnikuteks.

Teine on lugu aga festivali korraldajatega, keda ümbritseb mõningane saladuskate. Äriregistri andmetel on Weekend Festival Baltic OÜ juhatuse liige John Paul Rweyemamu Rugemalira. Varasemad meediakajastused on teda nimetanud ka ettevõtte omanikuks. Internetiotsingutes tuleb Rugemalira esile ainult koos Weekend Festival Baltic OÜ ja veel kolme ettevõttega, millest RL Entertainment Estonia on tänaseks äriregistrist kustutatud. Kustutamise põhjuseks sama häda, mis vaevas meedia andmetel ka Weekend Festival Baltic OÜ-d – RL Entertainment Estonia OÜ-l jäid esitamata majandusaasta aruanded.

Avalehele
10 Kommentaari
Loe veel: