Päev PBK-ga Foto: PRIIT

Kohalikud venekeelsed meediakanalid peaaegu et ei reageerinud minu kirjutisele, mis analüüsis PBK saadete sisu. Võib-olla oli asi selles, et vene lugeja ning televaataja jaoks polnud seal midagi põhimõtteliselt uut. Pikkade aastate jooksul on kõik harjunud sellega, et PBK kujutab endast Keskerakonna armust elavat Vene propagandakanalit.

Veel kümme aastat tagasi kirjutas kaasmaalaste eest võidelnud vene aktivist Vladimir Lebedev, kes oli varem olnud interrinde meelne saadik ENSV ülemnõukogus, Delfis järgmist: „PBK Eesti toimetuse püüdluste kohaselt Keskerakonna ruuporiks saav PBK hajutab müüdid Keskerakonna rollist ja tähendusest Eesti venekeelse kogukonna jaoks."

Hiljuti kirjutas Tallinna linnapea Taavi Aas Eesti Päevalehes aga nõnda: „Tallinna linnavõim omab sõnaõigust vaid nende saadete suhtes, mida meie linna sündmuste alaseks teavituseks tellime. ... Ülejäänud otsused igapäevaste uudiste teemakäsitluse ja allikate valiku osas teeb PBK toimetus ise ja Tallinna linn siin sekkuda ei saa"

Lahkus ise

Tuleb välja, justkui hajutaks PBK Eesti toimetus jutukesi Keskerakonnast omaenese initsiatiivil? Niisugune toimetus on lihtsalt lahkus ise. Täiesti omakasupüüdmatu, eks ole.

Avalehele
59 Kommentaari
Loe veel: