Paljudes kodudes peetakse lemmiklooma pereliikmeks, pakutakse talle kõike eluks vajalikku ja rohkematki, nagu maiustusi ja rõivaid. Lemmikloomadele kulutatavad summad on aastatega märkimisväärselt suurenenud. Kui 2008. aastal kulutati Ameerika Ühendriikides neile 43 miljardit dollarit, siis sellel aastal arvatavasti juba 72 miljardit dollarit.

Lemmikloomade arv ja neile tehtavad kulutused suurenevad mujalgi. Näiteks Hiinas väidetakse olevat 100 miljonit lemmiklooma. USA-s on lemmikloomi umbes 184 miljonit, kahes kolmandikus peredest on mõni lemmikloom.

Nimetatud arvud võivad tunduda suured, kuid on väikesed võrreldes toiduks kasvatatavate loomade hulgaga – 65 miljardit. Lemmikloomi koheldakse sageli kui pereliikmeid, kuid farmides kasvavatele lehmadele, sigadele ja kanadele nii suurepärast kohtlemist osaks ei saa. Farmides elavaid loomi peetakse nigelates oludes. Kui te oma koera või kassi samamoodi peaksite, sekkuksid loomakaitsjad ja võiksite saada karistada.

Kuid hoolimata peremeeste positiivsemast suhtumisest elavad ka paljud lemmikloomad närust elu. Karen Dawn märgib raamatus „Thanking the Monkey”, et koerad on erinevalt kassidest küllaltki sotsiaalsed loomad, kes vajavad karjas liikumist või inimese seltskonda. Dawni sõnutsi peetakse inimeste puhul üksikvangistust karmiks karistuseks, kuid karjaloomadele on see veelgi julmem. Ta nendib, et lemmikloomad on liiga tihti meie „armastuse orjad”.

Avalehele
17 Kommentaari
Loe veel: