Reformierakond on alates 1999. aastast olnud valitsuspartei ning neil ei sobi opositsiooni roll. Kuna Pevkuri juhitud meeskond loodetud valguskiirt tunneli lõppu ei toonud ja erakonna toiduahel ei uskunud aasta aega tagasi valitud esimehe edusse Riigikogu valimistel, siis on otsustatud tuua Brüsselist nn viimane puhas orav.

Reformierakond üritab enne valimisi pesta maha kõik plekid oma erakonna sildilt. Reformistide valimiste kampaania põhisõnum saab olema jutt uuest poliitilisest kultuurist ning soov saada niiviisi juurde neid hääli, kes tänase valitsuse tööga rahul ei ole ja kes sooviksid uue poliitilise jõu tekkimist. On kindel, et tugeva kampaania ja ühtse meeskonnana võidab Reformierakond endale toetajaid juurde, küsimus on vaid, kas sellest piisab, et võita valimised ja pääseda taaskord valitsusse.

Kaja Kallase juhitud Reformierakonnaga on kõigil lihtsam teha koostööd ning valitsusse pääsemise võimalused on ka Riigikogu valimiste kaotuse korral suuremad kui täna. Millise poliitilise jõuga koostööd tehes õnnestuks Reformierakonnal kõige kiiremini valitsusse pääseda?

Avalehele
222 Kommentaari
Loe veel: