Remo Holsmer. Foto: Priit Simson

Kui Leedol on etteheiteid hangeteprotsessi kohta, siis on ta saanud vastused erinevates kohtuvaidlustes nii Tallinna Sadama kui majandusministeeriumiga. Ühtegi rikkumist pole kümnete esitatud vaidluste peale tuvastatud. Mingi ebamäärase jutu levitamist tema poolt võtan kui kättemaksus selle eest, et praamimonopol on läbi konkurentsi lõhutud.

Ja minus süüdlast otsida pole põhjust.

Kui rääkida kohtuotsusest, siis üllatav on see, et kohus asus positsioonile, et ilma allikata valefaktide esitamine ajalehes ongi aktsepteeritav. Kinnitas ju ainus võimalik allikas - Leedo - kohtus, et mina pole temalt raha küsinud. Ka kaks artikleid kirjutanud reporterit ütlesid kohtus, et nende allikaks polnud Leedo ja nad isegi ei võtnud temaga oma väidete kontrollimiseks ühendust. Üks reporter kinnitas kohtus, et temal oli sisemine veendumus mitte faktid toonaste lugude kirjutamiseks.

Ehk ajakirjanikud läksid kellegi pahatahtlikult levitatud laimu ohvriks. Mul jääb üle loota, et tulevikus ajalehes avaldatavate lugude juures kontrollitakse rohkem oma allikaid ning suhtutakse märksa tõsisemalt ka võimalikku inimestele põhjustatavasse mainekahjusse.