Tallinn Pride 2017 Foto: Taavi Sepp

Üks ema astus ligi suisa toidupoes juustuleti juures. Mure nõnda suur, ei küsi aega ega kohta. Nimelt lõi EKRE vahepeal meedias trummi, et koolides propageeritakse homoseksuaalsust – samasoolise paari ja lapse pilt lausa õpikus. Täna korraldavad ekrelased seetõttu Tallinnas ja Tartus piketigi.

Nii hakkavadki hirmujutud oma elu elama. Kajastatakse ka uudis- ja sotsiaalmeedias. Tolerantne sõbranna ehmatas päris ära... Kas tõesti on inimesed nii vanamoodsad? Mida lapsevanematele öelda?

Ma saan aru sellest, kui diskuteerida ratsionaalselt näiteks kooseluseaduse üle, ent see on küll hirmus, kui 2018. aastal on paljude jaoks tabu, et koolis homoseksuaalsusest räägitakse. Sallivust peaks kasvatama maast madalast. Kui koolis jutustatakse vaid n-ö ideaalsest peremudelist, loome illusiooni, et kõik vähegi teistsugune on halb. Või nagu EKRE seda tembeldab – „homoideoloogiline ajupesu”. Kokkuvõttes kasvatab see üldist sallimatust. Seksuaalne orientatsioon ei defineeri, kas oled lapsevanemaks sobiv või mitte.