On avalik saladus, et Reformierakond on alkoholipoliitikat kujundades juba aastaid esindanud õlletootjate huve. Ei oska öelda, kas Reformierakonna ja õlletootjate huvide kattumine on süstemaatiline juhuste kokkulangevus või midagi muud, ent ilmekas on raevukas rünnak mis tahes organisatsiooni või eksperdi vastu, kes julgeb praegust alkoholiaktsiisi poliitikat kritiseerida.

Tarmo Noop esitas 22. mai Eesti Päevalehes artiklis „Alkoholipoliitika lillakad valed” hulga ekslikke või teadlikult manipuleerivaid väiteid.

Väide, et Euroopa Liidus on kange alkoholi aktsiis õlleaktsiisist keskmiselt 3,12 korda suurem, ei arvesta enamiku riikide olukorda. Üheteistkümnes EL-i riigis, sh Soomes, Inglismaal, Iirimaal, Hollandis ja Prantsusmaal, on kange alkoholi ja õlle aktsiisi erinevus oluliselt väiksem kui Eestis. Näiteks Sloveenias on kange alkoholi aktsiis õlleaktsiisist 9%, Hispaanias 22%, Horvaatias ja Portugalis 33%, Soomes 42% suurem. Meeldetuletuseks: Eestis on kange alkoholi aktsiis õlleaktsiisist 162%, s.t 2,62 korda suurem.

Avalehele
34 Kommentaari
Loe veel: