Egiptusel, 84 miljoni elanikuga riigil on üsnagi mitmekesine majandus, mis on kindlasti huvitavam kui näiteks Saudi Araabia oma. Selle edasist arengut pärsivad kahjuks praegune sisepoliitiline kriis ja ammused struktuursed probleemid. Egiptuse majanduse alustaladeks on sisetarbimiseks mõeldud „maaõlitooted”, nafta- ja gaasieksport, puuvilla väljavedu, Suessi kanali ekspluateerimisest saadud tulud ning loomulikult turism. Viimasest elatub vähemalt 10% riigi elanikkonnast.

Turism on languses

Külaliste rekord fikseeriti 2010. aastal, mil püramiidide maale saabus üle 14 miljoni välisturisti (eelkõige Venemaalt, Saksamaalt, Inglismaalt). Pärast vahepealset madalseisu käis seal tänavu esimesel poolaastal u 5 miljonit puhkajat ning Vana-Egiptuse tsivilisatsiooni huvilist. Kuid see positiivne suundumus sattus hiljutiste rahutuste tagajärjel jälle ohtu.

Araabia maade ulatuslikest toetustest hoolimata liigub Egiptuse majandus allamäge. Siseriikliku stabiilsuse puudumine halvab eelkõige seni dünaamiliselt arenenud turismiharu. Elanikkonna liiga kiire juurdekasv aitab kaasa seniste probleemide süvenemisele, rakendamist vajavaid ümberkorraldusi ei ole veel ette võetud.


Avalehele
48 Kommentaari
Loe veel: