Koondamine Foto: Andres Putting

Eesti Päevalehe ajakirjanikud Tanel Saarmann, Kaarel Kressa ning Krister Paris vaatavad otsa, kuidas on maailm kJaoroonaviiruse puhangule siiani reageerinud.

Kas Donald Trump annab eeskuju? Siseriiklikult võimalikult rahustades, samas kutsudes tugevdama kontroll välispiiridel? Aga miks siis meenutab Ameerika reaktsioon mõneti hoopis Hiina oma?

Ja mis peamine. Juba kõlavad hoiatused, et börside langus meenutab liiga palju 2008. aasta finantsekriisi oma. Esialgu veel kauge teema muutub kiirelt aktuaalseks, kui näeme esimesi koondatuid. Kui tugev on Eesti ettevõtete polster?

Aga ühel päeval taandub ka koroona. Või me harjume temaga. Õpime end kaitsma. Ja elu läheb edasi. See nädal tõi ka esmapilgul positiivse uudise: Tallinki tegijad on lubanud teha korda linnahalli, saades vastutasuks endale magusa sadamakoha. Kõlab nagu hästi – kuid miks sünnib avaliku vara äraandmine sellise ootamatu uudispommina? Ega ei peaks niisugused asjad märksa läbipaistvamad olema?

Intriige kui palju. Delfi podcast pakub valgustust.Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!