Ja nii polegi küsimus kaugeltki teoreetiline. Kas tulevikus juhtub, et ütled mingi grupi kohta halvasti, aga keegi võtab kivi ja viskab selle aknasse - ja süüdi jääb see, kes vägivalda üldse ei pooldanudki?

"Kes on meie poliitlaval kõige ropumad ja jõhkramad? End konservatiivideks pidav seltskond. Loogika järgi peaksid just nemad olema teistele nii käitumise kui ka väljenduste poolest eeskujuks, toetama ornungit, puritanismi, isegi tsensuuri."

"Kui keegi ütleb „pekske homosid”, „juudid ahju”, „hävitage mustanahalised”, siis selle eest kedagi vastutusele võtta ei saa, enne kui on keegi, kes sellele üleskutsele vastab ja vastavalt tegutsema hakkab."

"Soomes on endine siseminister kohtu all „vihakõne” pärast, sest tema Piibli tsiteerimised olevat vaenulikud geide vastu. Eestis tuleb kaitsta sõnavabadust!"

--

Arvamust avaldavad literaat Olev Remsu, kel tuleristsed kohtust juba käes. Kaja Kallas, kelle erakond eelnõu esitas. Kelly Grossthal inimõiguste keskusest. Lauri Hussar parlamendivälise opositsiooni esindajana. Õiguseksperdid Leon Glikman ja Jüri Saar. Ning EKREt esindav europarlamendi saadik Jaak Madison.

Avalehele
262 Kommentaari
Loe veel: