Kurikuulsaks saanud Talleggi haudejaam Lool, mille prügikastidest leiti hulgaliselt piinlevaid tibusid. Foto: Andres Putting

Esmaspäeval avaldatud kaadrid Talleggi Loo haudejaama prügikastides jäätmete keskel siutsunud elusatest tibudest on ärritanud mitte ainult loomakaitsjaid, vaid kogu ühiskonda. Juhtum tipnes sellega, et vastkoorunud linnud, kes pidid elutute rebude ja munakoorte hulgas tunde veetma, leidsid lõpu Tallinna jäätmejaama kompostihunnikus kattekile all.

Õõvastavas loos pole loomakaitsjate jaoks midagi uut – suurtööstuste loomadevastast julmust on varem dokumenteeritud nii Eestis kui ka paljudes teistes riikides. Kohalikud elanikud ja endine Talleggi töötaja kinnitavad Delfis ja Õhtulehes ilmunud artiklites, et tegemist pole esmakordse juhtumiga, vaid selliseid intsidente on varemgi olnud. Pole raske aru saada, miks. Haudejaamas, kus hautakse korraga tuhandeid tibusid, ei olegi võimalik iga indiviidi kohelda tähelepanuga, mida ta väärib.

Vähene teadlikkus ja info varjamine

Päevavalgele tulnud kaadrid on enamikule tarbijatele šokeerivad just seepärast, et neil puuduvad teadmised broileritibu teekonnast toidulauale. Vaatame näiteks Talleggi kodulehte, kust leiab teavet ainult nii palju, et linnud kasvatatakse Eestis kohaliku sööda peal. Kõik. Tarbijana meil justkui polekski vaja rohkem teada.

« Avalehele 75 Kommentaari