Juba on mitu korda meenutatud, et president Toomas Hendrik Ilves käis Venemaal 2011. aastal. Tegelikult oli see sõit Peterburi Jaani kiriku taaspühitsemisele ja kuigi presidenti saatsid välisminister Urmas Paet ja kultuuriminister Laine Jänes (nüüd Randjärv - toim.), on ametlikus teates kuivalt kirjas, et asukohamaa poolt olid kohal üksnes Venemaa ametiisikud.

Küll aga sai president Ilves kahel korral kokku president Medvedeviga – juunis 2008 Hantõ-Mansiiskis soome-ugri rahvaste kongressil (Medvedevit polnud kohal, kui Ilvese sõnavõtt pani riigiduuma saadikut ruumist välja marssima) ja 9. mai 2010 Punasel väljakul (kus külaliste tribüünil olid ka Abhaasia ja Lõuna-Osseetia separatistide juhid). Nagu teada, arvati Ilves kui „Ameerika politoloog ja Eesti Vabariigi president“ mullu koos teiste eesti politoloogide ja ajakirjanikega nende isikute nimekirja, kel on keelatud sissesõit Venemaale.

Targem olnuks meenutada, kuidas president Arnold Rüütel sai 2005. aasta jaanuaris kokku Vladimir Putiniga. Nimelt oli Rüütel Moskva ja kogu Venemaa patriarhi (Tallinnast pärit) Aleksius II kutsel Moskvas ja ühel hetkel liitus vestlejatega uksest sisse astunud president Vladimir Putin.

Avalehele
131 Kommentaari
Loe veel: