kollaaž Ekspress Meedia
Nagu ikka säärases seisus, üritavad kõik, kel vähegi asjadega seotust, võtta oma. Samas, kuna aega vähe – Trump lubab lepingut Kim’iga „mai lõpul – juuni algul“, püütakse teha kõik käigud peategija – aga selleks on kaheldamatult USA valitsus - suunas nii, et isepäine Trump ei solvuks.


Mida isegi nurkaaetud Kreml selleks kõike on valmis tegema, näitas kujukalt lõppev nädal. Kõneaine nr. 1 on loomulikult keemiarelva kasutamine ja seda kahes kohas. Suurbritannias Venemaa eksluuraja Skripeli ja tema tütre mürgitamiseks (4. märtsil) pluss keemiarelva väidetav kasutamine Süürias 7. aprillil, millele USA, Suurbritannia ja Prantsusmaa reageerisid raketirünnakuga väidetavate keemiarelva tootvate ettevõtete ja lennuväljade pihta. Kuna prantslased edastasid rünnakuplaani venelastele ja nood omakorda süürlastele, osutus rünnak pigem sümboolseks purustusreidiks. Mis Duma linnakeses 7. aprillil tegelikult toimus – venelased väidavad, et nn. valged kiivrid üksnes lavastasid keemiarünnaku - , peaks kohe paremini selgeks saama, sest OCWR inspektorid jõudsid lõpuks täna Dumasse. Juba praegu aga pole kellelgi kahtlust, et Salisbury’ juhtum on selgelt teisejärgulisem Duma suhtes ja et õhurünnakus viimasele oli brittidel selgelt kolmandajärguline roll. 


Seda huvitavamaks osutus Venemaa välisministeeriumi kõneisiku Marina Zaharova 19. aprilli traditsiooniline briifing ajakirjanikele.
Avalehele
147 Kommentaari
Loe veel: