Tšehhi presidendi Miloš Zemani ning Venemaa peaministri Dmitri Medvedevi kohtumine möödunud aasta novembris algas üsna ootamatult. Tšehhi külaline andis Vene poolele väljatrüki Vene armee telekanali Zvezda mittekoosseisulise töötaja Leonid Maslovski artiklist. Kirjatükis väideti, et Tšehhoslovakkia pidanuks olema vägede sisseviimise eest 1968. aasta augustis tänulik. Ajakirjanik põhjendas seda sellega, et nõnda lükati Ameerika imperialismi pealetungi 20 aastat edasi.

Zeman nimetas autorit hullumeelseks ning nõudis, et Venemaa juhtkond distantseeriks end sellistest Praha kevade hinnangutest. President ähvardas, et vastasel korral mõjutab see Tšehhi-Vene suhteid.

Medvedev kinnitas mõistagi tšehhide juhile, et nemad ei saa ajakirjanikele öelda, millest kirjutama peab. Aga et niisugune arvamus on mõistagi vigane ja eks ole ka Putin korduvalt rääkinud, et vägede sisseviimine oli viga. Medvedev tunnistas siiski, et niisuguse artikli avaldamine nimelt Zemani riigi ajal ei loo just ideaalset infofooni. Zvezda koristaski peagi artikli oma leheküljelt ning teatas, et lõpetab autoriga koostöö


Avalehele
79 Kommentaari
Loe veel: