Arvo Aller (all vasakul), Henn Põlluaas ja maasikad

Teiseks, suuremas plaanis on selge, et tööturg muutub tööpuuduse prognoositava kasvuga lähikuudel ulatuslikult. Üldpõhimõttena oma inimestele rakenduse võimaluse andmise eelistamine võõrtöötajatele on õiglane.

Väide on, et oma inimesed ei ole tööst huvitatud. See on osalt kinni ka administratiivsetes piirangutes. Nii näiteks otsustasime sel nädalal valitsuses, et muudame seadust, et lühiajalisi töid saaks teha ka registreeritud töötu staatuses inimene. On võimalik, et hooajatööde võimaluse pakkumiseks tuleks samuti kiiresti reegleid teatud moel muuta.

Kolmandaks, Eesti ettevõtjate mure asjus tuleb nad ära kuulata ja nendega arutada erinevaid lahendusvariante. Ega riidlemine ei tee tegelikku probleemi olematuks. Lahenduse leidmine on puhtalt logistiline ülesanne ja mul pole kahtlust, et tahtmise korral saavad riigi ja ettevõtjate esindajad sellega hakkama. Seda öeldes jätan laste ja sõdurite töökohustuse kui lahenduse mängust välja.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!