Urmas Reinsalu Foto: Madis Veltman

"Rõhutan, et NATO-l on olemas kaitseplaanid kõikide alliansi riikide kaitsmise jaoks, sealhulgas on kehtivad kaitseplaanid Eesti, Läti, Leedu ja Poola kohta," teatas välisminister. "Seega, plaan meie kaitsmiseks on olemas ja see on toimiv. Täna kehtivat meie regiooni kaitseplaani plaani ei ole keegi, sealhulgas Türgi kuidagi kahtluse alla seadnud."

"Kaitseplaanide ülevaatamine ja uuendamine on pidev protsess ning töö selles osas käib. Vahel diplomaatide läbirääkimistel põimuvad erinevad teemad," lisas Reinsalu. Ta kinnitas, et töö lahenduste otsimisel käib, sellesse on kaasatud kogu NATO ja Eesti ning NATO on huvitatud kiire lahenduse leidmisest. "Hetkel ei ole mingeid vetosid kasutatud, otsusteni jõudmine võtab oma aja," nentis Reinsalu.

"Rõhutan, et küsimus ei ole kuidagi Türgi ja meie erinevates arusaamades regiooni julgeolekupildist. Türgi välisministriga kohtusin hiljuti Eestis, samuti olen temaga julgeolekuküsimusi arutanud telefoni teel ning ma ei kahtle Türgi pühendumises NATO, sealhulgas meie regiooni ühisele kaitsele."