Tom Yazdgerd Foto: Ilmar Saabas / EPL

USA eriesindaja holokausti küsimustes Tom Yazdgerdi arvab, et hoolimata üksikute poliitikute flirdist natsisümbolitega ülejäänud Eesti neid väärtusi omaks ei võta.

Euroopas näib antisemitism olevat tõusuteel. Hiljuti soovitas Saksamaa antisemitismi volinik Felix Klein juutidel koguni vältida tänaval kippah’ kandmist. Mis teie meelest seletab selle mõnekas ajaks otsekui unustatud haiguse uut levikut?


Me kõik oleme selle pärast mures. See pole ainult Euroopa, vaid ka USA probleem. Me kõik peaksime antisemitismi kohates selle vastu välja astuma nii valitsuste kui ka kodanikuühiskonna tasandil. Näiteks kui juute rünnatakse füüsiliselt või sünagooge rüvetatakse haakristidega.

Mis aga kõige tähtsam: inimesi, kes neid tegusid toime panevad, tuleb karistada. Tuleb näidata, et nende tegevusel on tagajärjed.

Mis siis ikkagi seletab tänapäeva antisemitismi? Vanasti oli lihtne: juudid olid liiga rikkad või liiga vaesed, liiga kapitalistlikud või liiga kommunistlikud jne. Mis on nende „patt” nüüdisajal?

Avalehele
329 Kommentaari
Loe veel: