Kallid poliitikahuvilised, kes te soovite Eesti elu paremaks teha ja seetõttu riigikogu või lausa valitsuse liikmeks saada – ärge koputage Reformierakonna uksele, Reformierakond on juba täis. Pole tähtis, kui tark või tunnustatud sa omal alal oled, Reformierakonnas pole sinu jaoks ilmselt ruumi.

Domineeriva paremerakonnana on Reformierakond juba aastaid tõmmanud ligi nii palju tuntud inimesi, et rohkem sinna lihtsalt ei mahu. Pole teada, et ükski tuntum reformierakondlane kavatseks järgmistel valimistel kandideerimast loobuda. Vastupidi, enamik tahab jätkata, kuni on vähegi jõudu.

Et mõista, miks Reformierakonda rohkem inimesi ei mahu, toon näiteks ametist lahkuva kaitseväe juhataja Riho Terrase. Kui tema ametiaeg saab detsembris läbi, võiks ta ju poliitilisele karjäärile mõelda. Aga Reformierakonnas on juba ees kaks endist kaitseväe juhatajat Johannes Kert ja Ants Laaneots. Pealegi Laaneotsaga Terras ühte tuppa ei mahu. Seega tuleb Terrasel otsida endale teine erakond või minna abikaasa juurde Hollandisse koduperemeheks.

Avalehele
62 Kommentaari
Loe veel: