Pressikonverents Haigekassas Foto: Andres Putting

Vägisi jäi mulje, et kui sisuliselt millegi muutmine oli keerulina ja aeganõudev, siis selle asemel valiti kergem ja silmnähtavam tee - vahetati firma logo ja oligi asi tehtud. Odav see polnud ja meelde on sellistest muutjatest jäänud Hansapank, EMT ja veel mõned väiksemad ettevõtted. IBM on nii vana ja traditsioonides kinni firma, et meie sellisest muutmise kihust aru ei saanud.

Üks meie hulgast, kes koos teiste asja üle naeru kihistas, oli toonane IBM Eesti müügijuht Rain Laane. Ja ennäe imet – ei lähe palju aega mööda, kui Rainist on saanud Haigekassa juht ja tema esimene „suur muutus“ on – nimevahetus. Sinna juurde veel seletus, et ega me seda raha Haigekassa arvelt ei võta, see tuleb hoopis Haigekassa tegevuskuludest. Võrreldava summa eest oleks saanud Valga sünnitusosakonna alles jätta. Lisaks on veel ka Töötukassa, oma praegusest nimest tüdinud.

Kui äriettevõtete puhul võis identiteedi muutusele leida hädapärast turundusliku põhjenduse, sest tegutseti konkurentsi olukorras, siis Haigekassa ja Töötukassa on ainsad ja monopoolsed omataolised asutused. Pange neile kas või nimedeks Kassa 1 ja Kassa 2 – ikka pole inimestel mujale pöörduda, kui just nende poole. Nii et kokkuvõtteks – riigi raha pole odavam kui eraettevõtte oma ja kui teil tegevuskuludeks on liiga palju raha eraldatud, siis võtame seda järgmist riigieelarvet koostades arvesse.